Konar Enerjiden Dev G├╝ne┼č Santrali
Konar Enerjiden Dev Güne┼č Santrali

 

Yenilenebilir enerji alan─▒nda faaliyet gösteren ─░zmir merkezli Konar Enerji, 20 milyon dolarl─▒k yat─▒r─▒mla Konya, Karaman ve Burdur’da toplamda 20 MWp’l─▒k güne┼č enerjisi santral─▒ yapacak.

Güne┼č enerjisinden elektrik üretimi konusunda Türkiye genelinde planlad─▒─č─▒ proje ve uygulamalarla ulusal bir marka haline gelen Konar Enerji, yenilenebilir enerji kaynaklar─▒n─▒ kullanarak hem enerjideki d─▒┼ča ba─č─▒ml─▒l─▒─č─▒ azaltmak hem de çevre ve insan sa─čl─▒─č─▒na zarar vermeyen enerji al─▒┼čkanl─▒─č─▒n─▒ yayg─▒nla┼čt─▒rma amac─▒ do─črultusunda Konya, Karaman ve Burdur illerinde güne┼č enerjisi santrallar─▒ kuruyor.

Tecrübelerimizi gelece─če aktar─▒yoruz

Elektrik mühendisli─či ve enerji tasarrufu alan─▒nda 20 y─▒l─▒ a┼čk─▒n tecrübeye sahip olduklar─▒n─▒ belirten Konar Enerji Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Tolga Murat Özdemir, edindikleri bu tecrübe ve hizmet anlay─▒┼č─▒n─▒ Türkiye’nin gelece─či için çok önemli olan yenilenebilir enerji yat─▒r─▒mlar─▒na aktard─▒klar─▒n─▒ söyledi.

Konya, Karaman ve Burdur’da yapacaklar─▒ son güne┼č enerjisi projesiyle de temiz enerji yat─▒r─▒mlar─▒na bir yenisini daha eklediklerini ifade eden Özdemir, lisanss─▒z güne┼č enerjisi projesinin ilk etab─▒ olan 12 Mwp’l─▒k k─▒sm─▒ için 18,9 milyon dolarl─▒k finansman sa─člayacak anla┼čmay─▒ imzalad─▒k. Yap─▒ Kredi Leasing’e projeye verdikleri desteklerden dolay─▒ te┼čekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin en büyük anla┼čmas─▒

Söz konusu finansman, leasing ile güne┼č enerjisine yönelik en büyük tutarl─▒ i┼člem olma özelli─či ta┼č─▒yor. Yap─▒ Kredi Leasing, enerji yönetim ve mühendislik firmas─▒ Konar Enerji taraf─▒ndan yap─▒lacak 20 MWp l─▒k yat─▒r─▒m─▒n ilk etab─▒ olan 12 Mwp gücünde lisanss─▒z güne┼č enerji projesine finansman sa─člayacak. Söz konusu finansman, leasing ile güne┼č enerjisine yönelik en büyük tutarl─▒ i┼člem olma özelli─či ta┼č─▒yor.